انسان کامل کیست؟

کتابها و مقالات و سخنرانی ها و (کتاب های صوتی ) استاد علی اکبر خانجانی در باره همه موضوعات انسان

انسان کامل کیست؟

۸ بازديد

انسان کامل کیست؟

1- انسان کامل را مترادف و مشابه هویت الهی قرار دادن نه تنها ادعائی علناً مشرکانه است بلکه اثبات این ادعا هم ناممکن و مهمل است الا بواسطه ایجاد توهمات و ابداع خرافات و انتساب دروغهائی حیرت آور به یک مخلوق که اتفاقاً یکی از ضعیف ترین موجودات روی زمین است و هیچ صفت و فعل خدایگونه ای در او دیده نمی شود و بلکه بعنوان یک بشر هم از جمله ضعیفترین آنهاست. همه اولیای الهی بر روی زمین اینگونه اند.

 

2- همین تصور غلط در باره کمال انسان و انسان کامل منبع اصلی خرافات در تاریخ بشر بوده است که خود از عوامل درجه اول ایجاد نفاق در مذاهب بشمار می رود که بخش عمده ای از فرقه های ضاله محصول این نگرش می باشند.

 

3- انسان کامل انسان خدایگونه دارای صفات و خصائل و قدرتهای خدائی نیست بلکه انسانی است که خداوند از وجودش معرفی می شود به شیوه و روش و منطقی که مطلقاً قابل بیان علیتی و قیاسی نیست و توضیح علمی ندارد. آفتاب آمد دلیل آفتاب!

 

4- انسان کامل، انسان کامل است نه خدای کامل. پس باید انسان را فهمید و اصول و ارکان وجودی اش را درک و آنگاه کمالش را هم بر همین مبنا تعریف نمود.

 

5- انسان چگونه موجود و جانداری در جهان است و ویژگی او چیست و نیازها و مسائل او چیست و دردها و دغدغه های او چیست و عشق ها و هراسهای او چیست و نقاط قوت و ضعف او چیست و نهایتاً فرق بود و نبود او در نظام هستی چیست. بر همین چیستی ها می توان کمالش را توصیف نمود.

 

...

 

17- انسان کامل کسی است که می تواند عشق خداوند را به مردم عرضه کند زیرا خداوند همان عشق است و همه قدرت او از عشق است که اوج این قدرت همان خلاقیت اوست از عدم.

 

19- انسان کامل، ظهور عشق است و لذا ظهور حق در میان مردم است و مردم چون او را می بینند و می یابند و می شناسند و گوئی که خدا را می بینند و می یابند و می شناسند و می پرستند. " هر که مرا ببیند خداوند را دیده است."

 

از کتاب خداشناسی ربوبی 

 85- کتاب صوتی (1) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب صوتی (2) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب صوتی (3) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب صوتی (4) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب صوتی (5) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب صوتی (6) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب صوتی (7) خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

85- کتاب خداشناسی ربوبی (رب شناسی) – ۱۳۸۷

 

 

دانلود رایگان کتاب های صوتی و متنی استاد علی اکبر خانجانی در سایت :khanjany.com و nooreomid.net 

نشانی تلگرام: khodshenasi4@

 

 نشانی آپارات : aparat.com/bihamta95

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.